Kurumsal

Grow Fide Şirket Profili

Grow Fide Üretim ve Ticaret A.Ş. dünyanın önde gelen sebze fidesi üreticilerinden olan Hollanda menşeli Grow Group B.V. ile Türk ortakların bir araya gelmesiyle 2001 yılında Antalya’ da kurulmuştur.

Grow Fide; üreticinin kaliteli ürün elde edebilmesi için gereken sağlıklı ve verimi yüksek sebze ve çiçek fidelerini üretmektedir. Aşılı fide üretiminde Türkiye'nin öncü kuruluşu olup, bu alanda en üst teknoloji ve kaliteye sahip bir firma olarak adını duyurmuştur.Özellikle aşılı patlıcan ve aşılı karpuz fidelerini Türkiye'de ilk kez üreten firma olmakla yetinmeyip, çiftçilerimizi bu fideleri nasıl yetiştireceği hakkında bilgilendirerek Türk Çiftçisinin bu teknolojiden yararlanmasını sağlamıştır.

Grow Fide oldukça yeni bir firma olmasına rağmen kısa sürede gösterdiği hızlı gelişim ile 2001 yılında 13.000 m² olan üretim alanını, 2009 yılı itibari ile 10.000 m²si özel aşılama laboratuvarı olmak üzere toplam 100.000 m²ye çıkarmıştır.

Yıllık üretim kapasitesi yaklaşık 100 milyon fideye ulaşan Grow Fide, her çeşit aşılı - aşısız sebze fideleri ve mevsimlik çiçek fidesi üretmektedir. Son teknolojiye sahip üretim sahalarından elde ettiği ürünlerle, kısa zamanda dünya çapında bir aşılı fide üreticisi olmuş, yalnızca Türkiye'de satış yapmakla kalmayıp, bazı Avrupa ve Ortadoğu ülkelerine de fide ihraç etmektedir.

Grow Fide; üreticinin kaliteli ürün elde edebilmesi için gereken sağlıklı ve verimi yüksek sebze ve çiçek fidelerini üretmektedir. Aşılı fide üretiminde Türkiye’nin öncü kuruluşu olup, bu alanda en üst teknoloji ve kaliteye sahip bir firma olarak adını duyurmuştur. Özellikle aşılı patlıcan ve karpuz fidelerini üreten firma olmakla yetinmeyip, çiftçilerimizi bu fideleri nasıl yetiştireceği hakkında bilgilendirerek Türk Çiftçisinin bu teknolojiden yararlanmasını sağlamıştır.

Grow Fide A.Ş. gelecekte de kardeş kuruluşu Rito Tohumculuk A.Ş. ve onun tohum ürünlerinde Türkiye distribütörü olduğu Takii Europe B.V. ve torf ürünlerinde Hawita Gruppe GmbH ile birlikte sektördeki güçlü konumunu sürdürmeyi hedeflemektedir. Yine, bir diğer kardeş kuruluşu olan, özellikle muz çeşidinde GrowMuz markasıyla ülkemizin kendi kendine yeterliliğinin %80’e varan oranlarda artmasını sağlayan, bölgedeki ilk AR-GE tesisi sertifikasına sahip doku kültürü laboratuvarıyla yıllık 10 milyon adedin üzerinde üretim kapasitesini aşan %100 yerli sermayeli Güney Agripark Ltd. Şti. ile işbirliği içinde çalışmaktadır.

Dr. Hasan Ünal
Rito Tohumculuk A.Ş.
Yönetim Kurulu Başkanı
Ozan Ünal
Yönetim Kurulu
Başkan Yardımcısı

İlkelerimiz

» Üreticilerimizin kaliteli ve sağlıklı fide beklentilerini her türlü abartıdan uzak; zamanında, yerinde ve uygun fiyatla, insan ve çevre sağlığını tehlikeye atmadan karşılamaktır.

» Sağlıklı ve kaliteli fide üretimi için her türlü yatırım ve araştırmayı çalışanlarımız ve tedarikçilerimiz ile çözüm ortaklarımızın haklarını ihlal etmeden dürüstlük ve şeffaflık içerisinde, yetiştiriciler için daima önder firma imajımızı lekelemeden, sektörün liderliğinden taviz vermeden toplumun ekonomik ve sosyal gelişmesine yardımcı olmak, kaynakları akılcı kullanmak ve ülkemiz tarımına katkıda bulunmak temel görevimiz ve ilkemizdir.

Misyonumuz

» Tüm örtü altı ve açık alan sebze üreticileri için, normal ve aşılı fide üretimindeki uluslararası liderliğimizi ve kalitemizi emeğe ve çevreye saygı esaslarında kalıcı kılmaktır.

Vizyonumuz

» Tarımsal üretimde verim ve kaliteyi arttırmak doğrultusunda kendine ait olan aşılama tekniği ile üretmiş olduğu aşılı ve aşısız fidelerle, Türk ve dünya üreticilerine üstün ürün kalitesinde hizmet etmeye devam etmektir.
Fotoğraf Galerisi

Grow Fide A.Ş.
Çamköy Mah. 21024 Sok. No:117/1 Aksu/Antalya
0 242 320 12 00      info@growfide.com

Tüm hakları Grow Fide’ye aittir © 2018

Tasarım Ajansweb

Grow Fide web sitesi 02.05.2018 tarihinde güncellenmiştir.